18 Eylül 2011 Pazar

Sessizlik var.

Bazen sessizliğin içine yalnızlığımla konduğum zamanlar oluyordur benim.

Sessizlik,bazen sensizlik bazen acı,bazen çığlık...bazen de kendini ifade etme şeklidir ,ya da diğer bir deyişle fırtına öncesi sessizlik misali son düşüncelerin gerekli eşik değerini aşmak için istenen aktivasyon enerjisinin hazırlanma sürecidir.(mühendislik işte sessizliği de kimyasal reaksiyona soktum gibi oldu bağışlayın.neyse.)

Yerine ve adamına göre öyle anlar gelir ki; sessizlik bazen verilmesi gereken en iyi cevaptır,çünkü o değerli kelimeleri sihirleyip altın tepside sunmayı başarsanda yaralanan ruhunu ifade edemezler.O heyecanı tekrar..

Bazen sahipsiz bir bank a oturduğunda da,o an senin için kuşlar,yapraklar,ağaçlar,dağlar...vs. seninle konuşmaya başlar gibi her şey özgürleşir ve ruhlaşır. Bu yuzden sessizlik anında her şey özgürdür,özgür kılınmıştır çünkü.Öylece aradığın şeyin anlamını renklerde ararken bulursun kendini.Ve bundan sonra günlük yaşamda,rüyalarında renkleri sahiplenmeye  başlarsın..renkler umuttur,gelecektir çünkü,resimler renklere büründükçe deli dolulaşır çünkü.Bazen ise ne gelmek ne de gitmek ,yaşamın en zor yanı özellikle sessizce beklemek zorunda hissetmektir kendini.Ben de o anlardan birindeyim,belki bu yazıyı yazarken sessizliğimi bozmuş oluyorum zaten her kelime her bakış her nefes tam anlamıyla düşünüldüğünde sessizlik...Bu yazıyı yazarkenki sessizlik benim için özeldi.
Tabi buna sessizlik denilirse..

8 yorum:

Adsız dedi ki...

senin böyle yazı yazmak gibi özelliklerinde mi var yaaa:O hayranlığım her geçen gün artıyor sana karşı haberin yok hayvan......!
yazılarına gelince yeni bir bloger olmana rağmen,ufak tefek grammer hatalarınıda saymayıverirsek,fena değil potansiyel var :)yeni yazılarını sabırsızlıkla bekliyorum:)
aramıza da hoşgeldin bebişim:*

truva dedi ki...

oha.sen de kimsin?

potansiyel varsa sorun yok devam desene ;))

hakan kipcak dedi ki...

harika olmuş gönüden tebrik ediyorum

Elif Gizem dedi ki...

Franz Kafka,
"Susmak mutluluk için yalnız yeterli değil, ona götüren tek yoldur." demiş.
Susmak sessizliği getirdiğine göre beraberinde, doğru yoldasındır belki de...

truva dedi ki...

belkide,belkid,belki,belk,bel,be,b,.

justuntitled. dedi ki...

Blogunda izleyici eklentisi yok :( :)

truva dedi ki...

acemilik :)

gül çizerim :)) dedi ki...

yazilarini cok begendim truva, tebrikler... Takipcinim...